Haber

Bakan Soylu, kırsal yapısı tamamen yıkılan örgütleri açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara’da düzenlenen “İl Emniyet Müdürleri Değerlendirme Toplantısı”nda konuşuyor.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satırbaşları:

“Kentin kırsalı sırtına terör örgütünü bir daha ayağa kaldıramayacak bir darbe indirmiştir. Biz kendi örgütlerimizle ilgili böyle bir değerlendirme yapabiliyorsak, aynı değerlendirmeyi devletimiz ve milletimiz için de yapabiliriz. Tabii bu yıl yaklaşık 46 milyon turist, turizmde 51.5 milyar dolar civarında.Bu başarıldıysa, Türkiye’nin doğusundaki fabrikalar her türlü artıyorsa, istihdam 31 milyonu geçtiyse, ihracat 254 milyar mertebesine ulaştı, etraftaki ateş çemberine rağmen burada kahramanlarımızın katkısı çok büyük.

Bir yandan güvenlik alanında terör ve yasa dışı göç gibi küresel sorunlarla uğraşıyoruz. Öte yandan, teknolojinin ürettiği siber kabahatler gibi yeni suç türleri ile uğraşıyoruz. Batılı ülkeler de terör örgütlerine bel bağlamaya devam edecek. Bu nedenle az önce de belirttiğim gibi çabamızı artırarak çalışmalıyız.

Bu mücadele tek bir terörist kalana kadar devam edecektir. Siyasi hesapları kim yaparsa yapsın. Kırsalda ya da şehirde ne kadar başarılı olursak olalım, bu uyanıklığı korumalıyız. Teröristleri yüzüstü bırakmamalıyız.

2022 yılında DEAŞ, FETÖ, sol terör örgütleri ve PKK/KCK’ye yönelik 16.212 operasyon gerçekleştirildi. 28 bin gözaltı, 4 bin 545 tutuklama yapıldı.

DHKP/C, TKP/ML, MLKP, MKP, tüm bu örgütlerin kırsal yapılanması tamamen bitirilmiştir.”

niluferhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu