Ekonomi

Başarı Teşvik Programı nedir?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından millete hitaben yaptığı konuşmada Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her bir halkını koruyabilecek ve iktidar gününde de yanında olacak güç ve dirayete sahip olduğunu vurguladı.

Başarı Teşvik Programı nedir? Kime verilecek?

Uygulayacakları yeni sosyal yardım faaliyeti “Başarılı Teşvik Programı” hakkında bilgi veren Erdoğan, şunları söyledi:

“Sosyal yardım almaya hak kazanan ailelerimizden, devlet okullarında öğrenim gören ve sınıflarında birinci olan ilk ve ortaokul öğrencilerimize net taban ücretinin yüzde 60’ına kadar başarı desteği sağlayacağız. ve yükseköğretim öğrencilerimize yarıyıllar arasında net asgari ücrete kadar olmak üzere dört yıllık örgün eğitim veren yükseköğretim öğrencilerine eğitim vereceğiz.Aynı dönemde öğrencilerimize aylık 100 TL destek ödemesi yapacağız. kapsamına giren kurumlarını kazanmıştır.

YÖK tarafından belirlenen dünyada ilk 500 üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerimize, devletlerinin yanında olduklarını hissettirecek başarı pekiştirmeleri sağlayacağız. Sosyal yardım alan hanelerdeki meslek lisesi mezunu öğrencilerimiz ile liseden sonra meslek kurslarına giderek iş hayatına atılacak olan gençlerimiz için de net asgari ücret oranında bir baz alacağız. Aynı durumda olan ailelerimizin çocuklarının, iş bulmak için gerekli olan merkezi sınavların, bilim, spor ve sanat yarışmalarına katılanların ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

Erdoğan, detayları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanacak olan bu program için 1,5 milyar lira bütçe ayırdıklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu