Ekonomi

Ark Invest CEO’su Wood’dan iddialı Bitcoin tahmini

Ark Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, Binance Holdings’in ABD’deki yasal sorunlarının Coinbase Global’in ana rakibini ortadan kaldıracağını, dolayısıyla şirkete fayda sağlayacağını söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından ikisinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıt dışı menkul kıymetler sattığı için her iki şirkete dava açmasının ardından düzenleyici baskı altındaolduğu belirtilmektedir.

Wood, Bloomberg TV’ye “Binance’in dolandırıcılık da dahil olmak üzere birçok suç faaliyeti nedeniyle giderek daha fazla inceleme altına alınması, Coinbase için rekabetin ortadan kalktığı anlamına geliyor” dedi. Bu uzun vadede Coinbase için iyi bir şey.”

Coinbase’in herhangi bir suçla itham edilmediğini söyleyen Wood, “Menkul kıymet nedir, hisse senedi nedir gibi sorular var, bunlar hem Coinbase’in hem de Binance’in karşı karşıya olduğu iki soru ama Binance’in karşılaştığı sıkıntıların çoğu bu. Coinbase içindir. değil,” dedi.

Wood’un yorumları, SEC’in eylemlerinin ardından şirketin hisselerinin düşmesinin ardından Ark Investment’ın fonlarının Coinbase’deki varlıklarını artırmasının ardından geldi.

Ark, Coinbase’in dördüncü en büyük hissedarı ve yaklaşık bir yıldır hissesini her düşüşte artırıyor.

Wood, Bitcoin için verdiği 1 milyon dolarlık teklife hala inandığını söyledi ve küresel ekonomilerdeki belirsizlik ve oynaklık arttıkça Ark’ın kripto para birimlerine olan güveninin arttığını söyledi.

Ünlü yatırımcı, “Son zamanlarda enflasyonist bir korku yaşadık. Bunun büyük ölçüde tedarik zinciri odaklı olduğunu ve Bitcoin’in enflasyona karşı bir önlem olduğunu düşünüyoruz.” Ancak geleceğe yönelik en büyük riskin enflasyon değil deflasyon olduğuna da inanıyoruz. Peki Bitcoin bu durumda neden iyi performans göstersin? Çünkü Bitcoin, geleneksel finansal sistemdeki karşı taraf riskine karşı bir panzehirdir” dedi.

Wood, amiral gemisi ETF’nin Ocak ayında Nvidia Corp.’taki hissesini elden çıkarması ve çip üreticisini kısa bir süre için piyasa değerinde 1 trilyon doların üzerine çıkaran destansı ralliyi kaçırmasının ardından eleştirilere hedef oldu. Wood, bilgisayar çipi endüstrisinin patlama ve düşüş döngüsüyle ilgili endişelerini gerekçe göstererek kararının arkasında olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu